27/02/2024
Hotel Grandior, Praha / Online
- Správa kontejnerových clusterů
- Škálování a zabezpečení aplikací
- Napříč datovými centry i cloudy
Popis akce
Konference proběhla 27.2.2024 v prezenční podobě a také byla streamována (online).
Kontejnerizace je hitem posledních let a její popularita stále roste. Na konferenci se zaměříme na efektivní správu kontejnerových clusterů napříč datovými centry a cloudy, škálování i zabezpečení kontejnerizovaných aplikací.
Představíme vám nejnovější trendy a technologie v oblasti kontejnerizace. Ukážeme vám, jak kontejnery využívají různé firmy a organizace, jak řeší problémy s migrací, automatizací, zálohováním a obnovou dat a aplikací.
Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, IT konzultanti, pro všechny kdo využívají (plánují využít) kontejnery ve své firemní infrastruktuře
Konference proběhne v hybridní podobě, tedy prezenčně a také bude streamována. Preferovanou formu účasti si můžete zvolit při registraci.
Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.
Datum a čas
27/02/2024
09:00 - 14:00h
Místo
Hotel Grandior, Praha / Online
Na Poříčí 1052/42
Praha 1
Z programu
Jan Pergler
|
Řízení hesel v kontejnerech a cloudových prostředích
Typická organizace má 45x více non-human identit než těch lidských. Hesla, certifikáty, tokeny k aplikacím jsou roztroušené po různých klíčenkách, projektech nebo v plain textu v konfiguračních souborech. To vytváří nejen vážný bezpečnostní problém, ale také brzdí spolupráci a vede k výpadkům provozu. CyberArk nastíní best practices a možné centrální řešení ochrany tzv. secrets v kontejnerech a cloudových prostředích.
Petr Holan,
David Potůček
|
Elektrizující platforma: Použití kontejnerů v messaging a aplikační platformě ČEPS
Tato přednáška se zaměřuje na využití aplikačních kontejnerů, konkrétně na platformě Red Hat OpenShift, při vývoji messaging a aplikační platformy pro energetické odvětví a zákazníka ČEPS. Bude diskutováno, jak kontejnerizace přispěla k efektivnímu vývoji a nasazení aplikací a přednáška též představí konkrétní technologie a postupy, které byly implementovány přičemž zdůrazní výhody a výsledky této komplexní kontejnerové architektury na klíč.
Ondřej Šika
|
Jak Kubernetes zrychlilo nasazování aplikací do Drážního Úřadu a zjednodušilo jejich provoz
Kubernetes je dnes nejrozšířenější platforma na provoz kontejnerizovaných aplikaci. Zároveň unifikuje rozhraní mezi poskytovatelem a provozovatelem software. V přednášce si ukážeme konkrétní ukázku z praxe jak kontejnery a Kubernetes ulehčují nasazování aplikaci od webu, běžně používaného open source nebo systému na míru. Ukáži Vám, jaký stack jsme zvolili a jak vypadala stavba prostředí od začátku až do nasazeni v produkci.
Michael Kaplan
|
Cilium - Nový standard síťování v Kubernetes
V Kubernetes je hodně síťových pluginu, které můžete použít, avšak poslední dobou získává na popularitě Cilium. Pojďme se na něj tedy podívat, co za tím stoji. Cilium podporuje network policy pro řízení práv micro segmentce v clusteru, má skvělý monitoring a obsevability stack, a oproti ostatním řešením bez nutnosti sice car kontejneru. Další výhody jsou například multi cloud / hybrid cloud support, vysoký výkon... Pojďme se tedy podívat, kde by Vám Cilium mohlo pomoct.