Kontejnery v praxi 2023

Popis akce

Konference proběhla 22.2.2023 v prezenční podobě (onsite) a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Kontejnerizace je hitem posledních let a její popularita stále roste. Na konferenci se zaměříme na efektivní správu kontejnerových clusterů napříč datovými centry a cloudy, škálování i zabezpečení kontejnerizovaných aplikací.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, IT konzultanti, pro všechny kdo využívají (plánují využít) kontejnery ve své firemní infrastruktuře

Závěrečnou zprávu z akce si můžete prohlédnout ZDE.

Datum a čas

22/02/2023
09:00 - 14:00h

Místo

Hotel Grandior, Praha

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Ondřej Šika | Výhody kontejneru při distribuci softwaru i v enterprise prostředí
Éra kontejneru přichází. Pojďme si ukázat jaké výhody nám přináší distribuce softwaru zabaleného v kontejnerech a připraveného pro nasazení na platformy jako Kubernetes nebo OpenShift. Ukážeme si v čem konkrétně nám kontejnery pomůžou a jak je správně zavést do naší organizace. Řekneme si co je důležité a na co si dát pozor jak při výběru platformy, tak při přebírání konkrétního kontejnerizovaného projektu.

Jiří Doubek | Jak zvládat expanzi do (multi)cloudu a do světa Kubernetes
Lámete si hlavu, jak řešit expanzi do cloudu a přechod na moderní aplikace bez toho, aniž byste museli najmout desítky dalších specialistů na devops a cloudy? Představíme, jak pomocí F5 SaaS zajistíte unifikovanou publikaci, zabezpečení a monitoring aplikací, nehledě v jakém prostředí či cloudu jsou. Dále jak vyřešit ingress komunikaci, application mesh a s tím související API management a bezpečnost. Ukážeme také nejjednodušší “Managed” Kubernetes na trhu z pohledu integrace a správy. A na konec příklad reálného zákazníka, který si díky F5 ušetřil hodně starostí.

Tomáš Michaeli | Kubernetes pro enteprise prostředí jsou nově součástí vSphere
Každý systémový inženýr se řídí jednoduchým pravidlem při návrhu platformy – využiji SW nástroje, které pro mě skutečně přináší hodnotu a umím je jednoduše provozovat. Runtime Kubernetes je dnes komodita, která je k dispozici on-prem nebo v cloudu. Pojďme se společně podívat co všechno umí VMware vSphere+ která mimo velice spolehlivé IaaS nově nabízí i Kubernetes runtime včetně Image repository v podobě přidané edice TANZU. Součástí bude jednoduchá ukázka ověření funkcionality v rámci HOL nebo vlastního labu.

Celý program

Přednášející


Ondřej Šika
Freelancer, DevOps Architekt, Konzultant, Lektor

Petr Holan
Solutions Architect, Atos
Petr je Solutions Architect, Development Team Leader a DevOps specialista ve společnosti Atos s dlouhou historií, kdy pracoval jako nadšený vývojář v nejrůznějších jazycích, mnoha technologiích a platformách. Zabývá se trendy digitální transformace firem a modernizací jejich aplikací. Má rád kontejnery, cloudy a všechno nové dynamické, co dokáže ušetřit práci a zefektivnit procesy zákazníka.

Tomáš Michaeli
Manager, Solution Engineering – Česká republika & MEE, VMware
Tomáš Michaeli řídí tým klíčových inženýrů v České republice, na Slovensku a v regionu MEE od roku 2020. Posledních pět let pracoval na pozici solution architect, kde se zabýval využitím kontextu aplikací a platforem pro realizaci vysoce odolného, škálovatelného, adaptivního zabezpečení a shody v cloudových a softwarově definovaných datových centrech. Podílel se na regionálních projektech u zákazníků OTP Bank, O2, Y-Soft, SkyToll, DHL a PSE. Tomáš má více než šestnáct let předprodejních zkušeností se špičkovými prodejními týmy v teritoriu CEMEA a MEE včetně globálních zákazníků. Za tým MEE NSX obdržel ocenění CEMEA FY19 Innovation Award na VMware Worldwide Kickoff. Před nástupem do společnosti VMware působil devět let jako specialista na datová centra regionálního týmu společnosti Cisco a šest let ve společnosti Crossbeam, před její akvizicí společností Bluecoat. Je absolventem magisterského studia informatiky na ČVUT a zastával výzkumné pozice v Akademii věd ČR. Jeho výzkum byl zaměřen na paralelní výpočty a vědecké plánované výpočty. Je ženatý, má 19letou dceru a 13letého syna. Ve volném čase se věnuje jízdě na silničním nebo horském kole, plavání, triatlonu a lyžování.

Jaroslav Vašek
Advisory ISG Sales Engineer, Dell Technologies
Experienced Advisory System Engineer with a demonstrated history of working in the information technology services industry and banking. Skilled in Storage Area Network (SAN), Technical Support, Storage, and IT Service Management. Strong engineering professional with a focus in Electrical, Electronic and Communications Engineering Technology

Jiří Doubek
Solutions Engineer, F5
Jiří Doubek se přes deset let se podílí na implementacích a návrhu řešení postavených na technologiích společnosti F5 on-prem, v privátních a veřejných cloudech.

Martin Beran
Senior System Engineer, Veeam
Martin Beran pracuje ve společnosti Veeam od října 2013 jako systémový inženýr. Je specialistou na technologie VMware, storage architekturu a technologie používané v datacentrech. Vlastní mnoho profesních certifikací a ocenění společností VMware, NetApp či Oracle. Dříve pracoval jako IT manager ve společnosti Carter a jako konzultant pro datacentra a virtualizaci ve společnosti Simac Technik.

Marek Šándor
Partner Technical Specialist, IBM Česká Republika
Marek je softwarový architekt ve společnosti IBM Česká Republika. Začínal jako vývojář, dlouhou dobu navrhoval a spravoval rozsáhlá SAP řešení na platformě IBM Power AIX/Linux. V současnosti se zaměřuje na modernizaci aplikací s využitím hybridní cloudové platformy a IBM CloudPaků.

Miroslav Vaněk
Manažer aplikačních struktur, Thein Digital
Mirek působí v Thein Digital jako Manažer aplikačních infrastruktur. V posledním roce se naplno ponořil do oblasti Kubernetes a postupně získává certifikace u jejich jednotlivých poskytovatelů. Ve volném čase se věnuje modelování historických modelů letadel, se kterými si čas od času zalétá i na modelářských soutěžích.

David Vašák
Senior Key Account Manager, Thein Digital
David působí v Thein Digital na pozici Senior Key Account Manager a je zodpovědný primárně za oblast Kubernetes a Kontejnerizace. David se v IT segmentu pohybuje přes 20 let – v posledních letech působil v SUSE Linux jako Country Manager nebo ve společnosti Oracle Czech na pozici Senior Sales Manager.

Patrik Plachý
Senior Solution Architect, Red Hat

Jakub Veverka
Senior Solution Architect, Red Hat
Jakub je open source nadšenec, který rád testuje nové open source nástroje a sdílí své zkušenosti s ostatními. Jakub pracoval jako provozní inženýr, což ho přimělo ocenit sílu a benefity automatizace. Rád řeší IT výzvy v Golangu, Pythonu a Ansiblu. Poslední čtyři roky pomáhá podnikům adoptovat kontejnerizaci a automatizaci. Ve volném čase organizuje Prague Containers Meetup.

Josef Czyž
Solution Architect, Pure Storage, Arrow ECS

Partneři konference

Hlavní partner
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.