Kontejnery v praxi 2022

Popis akce

Konference proběhla 22.2.2022 v prezenční podobě (onsite) a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Kontejnerizace je hitem posledních let a její popularita stále roste. Na konferenci se zaměříme na efektivní správu kontejnerových clusterů napříč datovými centry a cloudy, zálohování dat, škálování i zabezpečení kontejnerizovaných aplikací.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, IT konzultanti, pro všechny kdo využívají (plánují využít) kontejnery ve své firemní infrastruktuře

Vzhledem ke stávající epidemické situaci a nastaveným podmínkám konání hromadných akcí proběhne konference v hybridní podobě, tedy prezenčně (onsite) a také bude streamována (online). Preferovanou formu účasti si můžete zvolit při registraci.

Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.

Cena

Účast prezenční (onsite)
obsazeno

Pouze online
900 Kč + DPH 


Datum a čas

22/02/2022
09:00 - 13:00h

Místo

Hotel Grandior, Praha / Online

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Ondřej Šika | Kubernetes jako jednotná platforma pro provoz aplikaci
Kubernetes je ideální platforma pro sjednocení provozu aplikaci. Řekněme si proč je Kubernetes vhodná platforma pro provoz různých aplikaci a jaké nám přináší výhody migrace do Kubernetes. Také si ukážeme praktické tipy jak drobné změny v aplikacích umožní velmi zjednodušit jejich provoz v rámci Kubernetes.

Martin Zikmund | Efektivní správa většího množství Kubernetes clusterů
Kubernetes už máte? Pojďte se s námi podívat, jak efektivně řešit, správu velkého množství Kubernetes clusterů. Obdobně, jako v oblasti správy virtuálních serverů, i zde je potřeba mít nástroj pro centrální správu různých Kubernetes clusterů (on-premise, cloud), který Vám pomůže s jejich vytvořením, řízením životního cyklu, zálohováním atd. vše si ukážeme i na příkladových studii u zákazníků.

Martin Filo, Tomáš Hubička | Přechod od Docker Swarmu k Rancheru v praxi
Rádi bychom Vás seznámili se současnými trendy v oblasti kontejnerizace a s tím, jakým způsobem lze za využití automatizace pomocí Terraformu zvýšit efektivitu a rychlost inicializace K8S prostředí.

Tomáš Michaeli | VMware Tanzu
Čtyři edice TANZU jsou řešením pro vývoj kontejnerizovaných aplikací, DevOps a jejich bezpečný provoz nad libovolnou infrastrukturou v souladu s CNFC. První edice je dostupná všem, v rámci opensource s názvem Tanzu Comunity Eddition. Vývojář může pracovat přímo na své stanici a snadno rolovat aplikace do produkce. V přednášce představím řešení TANZU a českého zákazníka který se touto cestou vydal.

Celý program

Přednášející


Ondřej Šika
Freelancer, DevOps Architekt, Konzultant, Lektor

Martin Zikmund
Pre-Sales Manager, Region Central Europe, SUSE
Martin Zikmund pracuje ve společnosti SUSE na pozici Pre-Sales Manager pro region střední Evropy (DE, AT, CH, CZ a SK), kde má na starosti vedení týmu presale konzultantů, jejichž cílem je podpora zákazníků na jejich cestě k digitální transformaci.

Tomáš Michaeli
Manager, Solution Engineering – Česká republika & MEE, VMware
Tomáš Michaeli řídí tým klíčových inženýrů v České republice, na Slovensku a v regionu MEE od roku 2020. Posledních pět let pracoval na pozici solution architect, kde se zabýval využitím kontextu aplikací a platforem pro realizaci vysoce odolného, škálovatelného, adaptivního zabezpečení a shody v cloudových a softwarově definovaných datových centrech. Podílel se na regionálních projektech u zákazníků OTP Bank, O2, Y-Soft, SkyToll, DHL a PSE. Tomáš má více než šestnáct let předprodejních zkušeností se špičkovými prodejními týmy v teritoriu CEMEA a MEE včetně globálních zákazníků. Za tým MEE NSX obdržel ocenění CEMEA FY19 Innovation Award na VMware Worldwide Kickoff. Před nástupem do společnosti VMware působil devět let jako specialista na datová centra regionálního týmu společnosti Cisco a šest let ve společnosti Crossbeam, před její akvizicí společností Bluecoat. Je absolventem magisterského studia informatiky na ČVUT a zastával výzkumné pozice v Akademii věd ČR. Jeho výzkum byl zaměřen na paralelní výpočty a vědecké plánované výpočty. Je ženatý, má 19letou dceru a 13letého syna. Ve volném čase se věnuje jízdě na silničním nebo horském kole, plavání, triatlonu a lyžování.

Martin Filo
Ředitel divize, Unicorn Systems
Martin Filo působí ve společnosti Unicorn Systems na pozici ředitele divize, která má na starosti Cloud, DevOps a Infrastrukturu, kde určuje strategii v oblasti cloudové transformace českého trhu. Pod jeho vedením Unicorn pomáhá českým a evropským zákazníkům s adopcí moderních trendů v oblastech Cloud a DevOps.

Tomáš Hubička
Senior consultant, Unicorn Systems
Tomáš Hubička spolupracuje se společností Unicorn Systems na pozici Senior consultant v divizi, která se orientuje na infrastrukturu, Cloud, kontejnerizační technologie a DevOps. Působí na projektech, které se zabývají adopcí a použitím Kubernetes a využitím této technologie pro nasazení podnikových aplikací v onpremise i Cloud prostředí.

Martin Beran
Senior System Engineer, Veeam
Martin Beran pracuje ve společnosti Veeam od října 2013 jako systémový inženýr. Je specialistou na technologie VMware, storage architekturu a technologie používané v datacentrech. Vlastní mnoho profesních certifikací a ocenění společností VMware, NetApp či Oracle. Dříve pracoval jako IT manager ve společnosti Carter a jako konzultant pro datacentra a virtualizaci ve společnosti Simac Technik.

Petra Křížová
Account Executive, Pure Storage
Petra Křížová je odpovědná za obchodní a partnerské aktivity v rámci Pure Storage v České a Slovenské republice. Primárně se jedná o akvizici nových zákazníků s tradičními Pure Storage produkty, ale i Portworx by Pure Storage tedy řešení pro ukládání a správu dat pro Kubernetes projekty. V rámci nových technologií i oslovení nových obchodních partnerů.

Petr Holan
Solutions Architect, Atos
Petr je Solutions Architect, Development Team Leader a DevOps specialista ve společnosti Atos s dlouhou historií, kdy pracoval jako nadšený vývojář v nejrůznějších jazycích, mnoha technologiích a platformách. Zabývá se trendy digitální transformace firem a modernizací jejich aplikací. Má rád kontejnery, cloudy a všechno nové dynamické, co dokáže ušetřit práci a zefektivnit procesy zákazníka.

Ján Janovic
Datacenter Networking Team Leader, ALEF NULA, a.s.
Ján Janovic působí v společnosti ALEF NULA jako Teamleader Datacenter Networking týmu, který se specializuje na návrh, implementaci, support a školení široké palety řešení, převážně, ale nejenom v oblasti moderních datových center. Intenzivně se věnuje softwarově definovaným sítím, automatizaci, jejich propojování s veřejnými cloudy, či integraci s dalšími infrastrukturními komponenty.

Tomáš Kica
Systems Engineer, ALEF NULA, a.s.
Tomáš Kica je v ALEF NULA členem Datacenter Networking týmu, který je zaměřen na konzultaci, implementaci, support a návrh síťových řešení v oblasti moderních datových center. Věnuje se také řade různých analytických nástrojů pro snadnější troubleshooting, zabezpečení a správu systémů, sítí a aplikací, jako je například Aplication Performance Monitoring.

Jiří Doubek
Solutions Engineer, F5
Jiří Doubek se přes deset let se podílí na implementacích a návrhu řešení postavených na technologiích společnosti F5 on-prem, v privátních a veřejných cloudech.

Marek Šándor
Partner Technical Specialist, IBM Česká Republika
Marek je softwarový architekt ve společnosti IBM Česká Republika. Začínal jako vývojář, dlouhou dobu navrhoval a spravoval rozsáhlá SAP řešení na platformě IBM Power AIX/Linux. V současnosti se zaměřuje na modernizaci aplikací s využitím hybridní cloudové platformy a IBM CloudPaků.

Partneři konference

Hlavní partner
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.